All Meet RESULTS
NSW Short Course Championships Results
14th OCTOBER 2017
Provisional Records
Event: 14 100 Individual Medley
By Age Groups
|
By Gender Only
|
By Time Only
|
Women 25-29
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:11.87
Audrey Knickerbocker
F
26
NBT
Women 30-34
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:34.84
Suzie Haddad
F
32
NCT
2
9
01:56.23
Jessica Valentine
F
30
NBT
Women 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:27.82
Kylie Lane
F
40
NTN
2
9
01:42.40
Kerryn Blanch
F
44
NWS
3
8
01:59.57
Rachael Joyce
F
44
NWL
Women 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:19.03
Annemaree Grainger
F
48
NBT
2
9
02:14.00
Kristen Leydon
F
47
NTN
Women 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:21.74
Katrina Burgess
F
50
NTN
2
9
01:39.45
Julia Atkins
F
54
NWG
3
8
01:42.18
Karline Lindsell
F
54
NWL
4
7
01:42.65
Kylee Murray
F
51
NMR
5
6
01:42.75
Kerry-Ann Michels
F
50
NBT
Women 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:46.43
Ann Reid
F
55
NTN
2
9
01:52.17
Donna Campbell
F
55
NTN
3
8
02:04.56
Pamela Dawes
F
59
NWG
4
7
02:22.84
Tanya Colyer
F
57
NCN
Women 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:55.35
Lynne Matthias
F
60
NWL
Women 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:37.11
Pam Munday
F
66
NTN
2
9
01:41.80
Dawn Gledhill
F
67
NML
3
8
01:43.03
Margaret Wilby
F
66
NCR
Women 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:23.84
Sue Wiles
F
77
NBM
Men 35-39
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:17.05
Peter Johnston
M
38
NMR
2
9
01:24.83
Brett Hayman
M
38
NWL
Men 40-44
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:02.92
Stewart Gough
M
41
NBT
2
9
01:04.03
Aaron Cleland
M
43
NBT
3
8
01:10.51
James Watson
M
43
NSP
4
7
01:20.76
David Bale
M
44
NTN
Men 45-49
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:09.03
Mark Carroll
M
45
NCN
2
9
01:18.21
Ben Taylor
M
49
NMR
3
8
01:22.62
Richard Vander Reyden
M
49
NSP
Men 50-54
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:06.70
Craig Magnusson
M
52
NHS
2
9
01:20.05
Michael Stubbs
M
52
NCH
Men 55-59
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:26.87
Ross Burden
M
56
NCN
2
9
01:48.13
Graham Edwards
M
58
NMR
Men 60-64
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:27.97
Kim Beazley
M
63
NCT
2
9
01:29.30
Gregory Olsen
M
61
NSA
3
8
01:32.49
Kevin Price
M
61
NML
4
7
01:34.75
Anthony Horadam
M
60
NBT
5
6
01:35.16
Stephen Hadlow
M
61
NTR
Men 65-69
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:16.16
Stuart Ellicott
M
65
NHS
2
9
01:31.39
John Collis
M
65
NCN
3
8
01:31.89
Peter Harvey
M
68
NPN
4
7
01:43.47
Stephen Murray
M
65
NSA
5
6
01:44.48
Graham Mundy
M
67
NSA
6
5
01:48.34
Lindsay Brice
M
66
NML
Men 70-74
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
02:03.91
Ian Sharp
M
74
NML
Men 75-79
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
01:34.06
Gary Nicholls
M
77
NCR
2
9
01:56.33
Gary Stutsel
M
78
NCN
Men 85-89
Place
Points
Time
Name
Gender
Age
Club
1
10
03:05.45
Bill Walker
M
88
NNC